Kalkulator energii cieplnej Twojego domu

 
  W naszym kalkulatorze energii cieplnej w łatwy sposób obliczysz wskaźnik EP świadectwa energetycznego oraz roczne koszty ogrzewania Twojego domu. Wskaźnik wyrażony w jednostce kWh/m² rok jest obliczany w zależności od powierzchni budynku oraz ilości i rodzaju nośnika energii zużywanego w skali roku * .  
 

Zasada działania

 

Z lewej strony wpisz powierzchnię użytkową nieruchomości w metrach kwadratowych. W dolnym okienku zaznacz rodzaj nośnika energii oraz wpisz jego roczne zużycie. Po prawej stronie oczytaj wyniki: wskaźnik energetyczny EP i koszty energii.

 
 

Powierzchnia
w m²

   
 

 

 

 

 

Wskaźnik energetyczny EP kWh/m²

 

 

 

220

 

 

Skala wskaźnika EP

(wg. standardów budowlanych)

 

 

Dom pasywny

 

Dom niskoenergetyczny

 

Dom energooszczędny

 

Budynek nowy od 1998 r.

90–120 kWh/m²rok

 

Dom z lat 1993–1997 r.

120–160 kWh/m²rok

 

Dom z lat 1985–1992 r.

160–200 kWh/m²rok

 

 

Dom z lat 1967–1985 r.

240–290 kWh/m²rok

 

 

Dom zbudowany do 1967 r.

240–350 kWh/m²rok

 

 

 

 

Zużycie energii wg.
nośnika energii

 

 

 

 

 E.elektr.     kWh  
 Gaz                
 Olej               litry  
 Węgiel - - - - - - - kg  
* Wskaźnik EP w kalkulatorze energii cieplnej uzyskiwany jest w drodzie obliczenia zużycia energii pierwotej w stosunku do powierzchni nieruchomości. Wartość wskaźnika może odbiegać od wyniku uzyskanego na podstawie obliczeniowej metodologii przyjętej przez Ministerstwo Infrastruktury w dn. 06.11.2008 r., będącej pochodną wdrożeniową dyrektywy 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków i służy jedynie celom orientacyjnym.

 

Roczne koszty

za energię

 

 

 

 

10,2

 
   
 

 

Znajdź Audytora

 

Aby znaleźć Audytora Energetycznego w swoim mieście lub powiecie, kliknij na mapkę obok.
Szukaj Audytora Energetycznego w Polsce
... lub skorzystaj z naszego
Chcesz aby Audytorzy Energetyczni skontaktowali się z Tobą przedstawiając Ci kilka ofert sporządzenia audytu bądź certyfikatu energetycznego?

Wypełnij w tym celu formularz w naszym banku ofert. Po krótkim czasie otrzymasz kilka propozycji cenowych. Najciekawszą ofertę wybierzesz już sam!
Bank Ofert  
 
 
audytorzy-energetyczni .pl

2008 - 2009 © Termowizjoner - Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje zawarte w serwisie, teksty, grafiki, itp. są prawnie chronione.